Bugün Küçükyaylamızın önemli iş adamlarımızdan Tuncay Salar kardeşimiz ile birlikte köyümüzde Muhtarımız Mehmet Mergen ile koordineli olarak Köy halkımızı önemli bir proje hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledik.

Atıl durumda bulunan 2 katlı ve 6 odalı okulumuzda hem kültürel amaçlı hem de köyümüz kadınlarının aile ekonomilerine katkı sağlamarını hedefliyoruz.

Değerli İş adamımız Tuncay Salar kardeşimiz, okulumuzun tamamını yeniden restore ederek 3 odasına 10 adet el dokuma tezgahı almış olup bunları muhtarlığımızın kontrolünde köyümüz kadınlarının hizmetine hibe etmiştir.

Ayrıca bir odasını kütüphane, bir odasını üretilen El dokumalı Kilim ve Halıların sergilenmesine diğer bir odasını ise eski halinin doğallığını koruyarak eski tarihi siyah beyaz fotoğraflarının sergilenip hatıralarımızın canlandırılmasını amaçlıyoruz.

Ayrıca bir çay ocağı ve yemekhane ile erkek-bayan tuvaletleri yapılacak olup bahçesine de 2 adet dinlenme kamelyaları kurulacak. Atatürk anıtı yeniden yapılacak.

Okulun yanındaki 2+1 müstakil yapı ise Konuk Evi olarak düzenlenecek. Bu proje ile kadınlarımız dokudukları halı ve kilimlerinin yanı sıra üretmiş oldukları diğer el becelerini ve ürünlerini de ziyaret eden konuklara satabilecek ve ailelerinin ekonomisine katkı sağlamış olacaklar.

Bu projenin gerçekleşmesinde katkı sağlayan, Kırklareli Valimize, Vize Kaymakamımıza, Vize Milli Eğitim Müdürümüze tüm Küçükyayla halkımız adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Bizler Küçükyaylalılar olarak kenetlendiğimiz sürece daha yapacağımız çok güzel şeyler olacaktır. Tuncay Salar kardeşimize tekrar teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar köyümüze katkı sağlayan ve bundan sonra da bu katkılarına devam ettireceklerine inandığımız diğer değerli iş adamlarımız, Ahmet Seval Çetin, Yücel Memiş, Gökmen Bartan, Bayram Kızılaslan ve köyümüze gönül bağı olan diğer iş  adamlarımıza da çok teşekkür ediyoruz ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Bir olalım, birlik olalım hep güçlü kalalım. Tüm insanlarımızı sevgiyle şevkatle ve dostça kucaklıyorum.

Başta Güzel Yurdumuzun insanları olmak üzere tüm Dünya aleminin Yeni Yılını Kutluyorum. Sağlık, huzur mutluluk ve barış getirmesini temenni ediyorum.

Selami Tetik

Trakya Küçükyaylalılar Derneği Başkanı

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz